Rozdíly mezi THCP a THCJD: Vlivy, účinky a bezpečnost

Úvod do světa kanabinoidů

Kanabinoidy jsou těmi pravými hvězdami ve světě rostlin a i když je na ně pěkně komplikované se dívat bez 3D brýlí, o to víc fascinující to je. Všichni známe THCa, té nejslavnější látce v konopí, jako by byl onen superstar Elvis v Gracelandu. Nicméně, svět kanabinoidů je rozsáhlý a každý den se z něho dozvídáme něco nového – a ano, je to trochu jako sledovat nekonečnou maraton epizod seriálu, který nám vrtá hlavou dlouho do noci. Dneska se podíváme na dva takové exotičtější příslušníky tejhle rodiny, THCP a THCJD.

Proč zrovna oni? Lidé se už nanějakou dobu snaží rozluštit, jak přesně tyhle kanabinoidy vplouvají do našeho života a jaké mohou mít efekty. Možná nejsou takové celebrity jako THCa nebo CBD, ale my je stejně přivítáme na naší párty. A dneska zjistíme, jestli jsou hodní toho, aby se na ní objevili.

Co je to THCP?

Aha, Brand new kid on the block! THCP, nebo také tetrahydrokanabiforol, je jeden z nových kluků na scéně a určitě má co nabídnout. Přišel k nám teprve nedávno, ale už nám naznačil, že by mohl mít silnější účinky než jeho známější kolega THCa. Je to takový ten mladý sportovec, který vstoupí do hry a hned dává tušit, že bude hvězdou.

Design jeho molekuly je trošku jiný, než jsme zvyklí, a díky tomu upoutal pozornost vědců. Z hlediska chemické struktury je to prakticky THCa se dvěma přídavnými atom kyslíku navíc, a to je přesně ten důvod, proč mu vědecká komunita začala říkat 'to silné THCa'. Když THCa jednou zasáhne, vy si to všimnete, ale když přijde na řadu THCP, raději si sedněte.

Charakteristika THCJD

Naše další zastávka na turistické trase konopné zahrady, to je THCJD, plné jméno tetrahydrokanabijodiol. Když lidi slyší THCJD, pořád nemají ponětí, o co přesně jde, to je jak přijít do televize a ptát se, který kanál mají puštěný. Nicméně, THCJD je jiná příchuť konopné zmrzliny, a pokud jste to zatím neochutnali, tak vězte, že je to něco jako kulaté THCa, ale s jedním 'malým' zlomkem navíc.

THCJD má, podobně jako THCP, chiméru své sturkturu, která mu dává zajímavé účinky. A přestože ještě není úplně na výsluní vědeckého zájmu, tipujeme, že se o něm ještě hodně dozvíme. Možná nestačil oslňovat svými studijními výsledky jako THCa či CBD, ale věřte mi, že když se dostane do správných rukou, tak se dočká svých pěti minut slávy.

Vliv THCP na lidský organismus

THCP se sice profláklo jako 'to silnější THCa', ale co to vlastně znamená pro nás, nešťastné smrtelníky? Podíváme-li se na to trochu podrobněji, vlastně to moc neukazuje na obrovské rozdíly v působení na náš chudáček organismus. Jde o to, že THCa se váže na naše kanabinoidní receptory v mozku jakoby s magnetem, ale THCP má magnet silnější. A to znamená, že může působit intenzivněji, ale pořád ještě v souladu s naším interním kanabinoidním orchestrem.

Uživatelé THCP hlásí, že cítí větší psychoaktivní účinky a prožívají hlubší úrovni relaxace. A konec konců, když se cítíte jako byste právě skočili do bazénu plného plyšových medvědů, nebo když máte pocit, že vám míří na hruď pochodeň útulnosti, proč byste to nechtěli zkusit? Samozřejmě se musíte starat o to, abyste se při plavání v krajích psychedelického oceánu nestratili, takže s THCP buďte o trochu opatrnější.

Účinky THCJD na tělo a mysl

Co se týče THCJD, tady to zase tak horké není. Ano, i on má své specifické magnetky, kterými láká naše tělo k dialogu, ale není to takový ten typ, co by rozjížděl velkolepou show. THCJD je spíš ten, s kým sedíte u táboráku a povídáte si o smyslu života, aniž byste cítili potřebu zpívat nadšeně písničky. Některá negativní únava a bolesti mizí jako puch po skunku po dobrém vyvětrání a uživatelé hlásí větší pohodu a uvolnění. Jen nečekejte, že se proměníte v nějakého superhrdinu jen proto, že jste si dopřáli trochu THCJD.

Ale to neznamená, že bychom THCJD měli odsoudit do kanabinoidního exilu. Jde o to nalézt správný poměr a kontext. Někteří uživatelé hlásí, že se cítí lépe zkombinovaným příjmem obou těchto kanabinoidů, a to může pro někoho být právě ta pravá konopná alchymie.

Bezpečnost a možná rizika při užívání THCP a THCJD

Když už jde o tohle, vždycky se musíme držet toho pravidla 'všeho s mírou'. Ani s THCP, ani s THCJD raději nechodíme rovnou na plný plyn. Jako u každé látky je třeba myslet na bezpečnost a na to, že každý jsme jiná chemická továrna, co reaguje na každou přidanou složku po svém. Nicméně, když pomineme možnost předávkování nebo nežádoucích reakcí, které jsou spíše vzácné, ještě neznáme přesně všechna rizika a interakce s jinými léky.

Důležité je citlivě naslouchat svému tělu a jeho reakcím. S THCP bychom se měli být opatrnější hlavně kvůli jeho vyšší účinnosti. A s THCJD zase musíme zjistit, jak na něj naše tělo reaguje v dlouhodobém horizontu. V každém případě je nejlepší konzultovat užívání těchto látek s lékařem, který rozumí kanabinoidní terapii – takovým věcem se prostě nevyplácí riskovat.

Právní status a dostupnost THCP a THCJD

Pokud vás zajímá, jestli je to vůbec legální, tak to je trochu jako se ptát, jestli smíte jet na kole bez helmy – to záleží na tom, kde žijete. V některých zemích je THCa v jistých formách legální, ale jakmile začneme mluvit o THCP a THCJD, vstupujeme do trochu šedé zóny. Mnoho států ještě ani nezačalo řešit otázku těchto nových kanabinoidů, což znamená, že můžete naletět na problém s policií, pokud to budete mít u sebe.

V České republice si musíme počkat na to, jak to celé dopadne s regulací. Zatím nemáme přesné informace, ale tipuju, že to nebude tak snadné, jako si koupit langoše na trhu. Budete muset být v obraze, hlídat si zákonné předpisy a mít na paměti, že tenhle kanabinoidní rodeo ještě nekončí.

Kde koupit THCP a THCJD?

Obchodů, kde byste mohli koupit konopné produkty, je jako hub po dešti. Jeden má skvělé recenze a druhý je podezřele levný. Pokud máte ale trochu smyslu pro dobrodružství a nebojíte se objevit něco nového, začněte místními obchody, které se specializují na konopné produkty. A pokud vás láká online nákup, je to ještě jednodušší. Jen si dávejte pozor na kvalitu a důvěryhodnost obchodu – protože nakonec nechcete skončit s balíčkem napodobenin nebo něčím, co má příchuť po kyselém zelí.

V České republice to může být oříšek, protože tyhle kanabinoidy jsou stále naším legislativním systémem neprobádány. Navíc, malý tip na cestu - dejte si pozor na to, abyste se nestali kanabinoidním pirátem na vlnách internetu a neobjednali si něco, co by vás mohlo dostat do trable s našimi zákony. Protože, přátelé, věřte mi, that's not the high you are looking for.

Závěr: THCP vs. THCJD

THCP a THCJD jsou jako ta divná strýčkovská dvojčata, o kterých nikdo moc neví, ale když přijdou na rodinnou oslavu, oživí každou party. THCP je ten, co pije Red Bull a naráží na dveře, zatímco THCJD si v rohu klidně čte knihu. A jako všechno v životě, i tady jde o to najít správnou rovnováhu, vědět, co od toho čekat a hlídat si vlastní bezpečnost.

Vždyť na konci dne, to co dělá konopí tak úchvatným, je jeho nesmírná biodiverzita a potenciál pro objevování. THCP a THCJD jsou jen dalšími zajímavými postavami v této nekončící pohádce o konopí, která nás baví, učí a občas i trochu vyděsí. Tak si vzpomeňte, když příště budete mít v ruce možnost vyzkoušet něco nového, vzpomeňte na tyhle ryzejší bratrance konopných kanabinoidů a užijte si cestu.

Komentáře

Napsat komentář